Knjiški moljac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Arijana Čulina

Ići dole

Arijana Čulina Empty Arijana Čulina

Počalji od Knjiški moljac Čet Apr 27, 2017 8:43 am

Arijana Čulina (Split, 20. listopada 1965.), hrvatska kolumnistica, filmska, televizijska i kazališna glumica.Arijana je u Splitu je završila srednju upravnu školu, te Muzičku školu “Josip Hatze”, odsjek solo pjevanja. Diplomirala je glumu na Fakultetu dramskih umetnosti u Beogradu. Odigrala je niz kazališnih uloga u komedijama, dramama, mjuziklima. Angažirana je u splitskom HNK-u više od dvadeset godina. Od televizijskih joj je možda najpoznatija uloga Milijane u seriji "Đekna još nije umrla, a ka' će ne znamo", a prepoznatljiva je i po ulogama u serijama "Novo doba", "Cimmer fraj", "Ptice nebeske" i " Ruža vjetrova
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Arijana Čulina Empty Re: Arijana Čulina

Počalji od Knjiški moljac Čet Apr 27, 2017 8:44 am

Roman "Od pizduna do tajkuna" istovremeno je urnebesan humoristični roman i razorna kritika tranzicijskog hrvatskog društva. Pa ako vam ponekad i bude teško dok čitate kako funkcioniraju 'poslovne hijene', bar ćete im se dobro nasmijati.

Arijana Čulina Ulina10

https://www.4shared.com/office/Ma0lJdB0ca/Arijana_Culina_-_Od_pizduna_do.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Arijana Čulina Empty Re: Arijana Čulina

Počalji od Knjiški moljac Čet Apr 27, 2017 8:46 am

Ostajući vjerna svomu osebujnom stilu, rječniku i jezičkim kalamburima, Arijana Čulina u značajno dorađenoj knjizi otkriva se i kao prilježna spisateljica, koja brižno prati svoju junakinju iz izazova u izazov, oštra oka prati promjene u društvu i obitelji, savršeno dijagnosticira pomake u vrijednosnoj arhitekturi i – nadasve – donosi novu dimenziju svoje razorne duhovitosti!

Arijana Čulina Sta_sv10


https://www.4shared.com/office/2KrK6kbQca/Arijana_ulina_-_ta_svaka_ena_t.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Arijana Čulina Empty Re: Arijana Čulina

Počalji od Knjiški moljac Čet Apr 27, 2017 8:49 am

Iako se radi o dramskim tekstovima koje teatar tek treba prepoznati, treba povjerovati autorici pogovora, teatrologinji dr. Ani Lederer da će "drame Arijane Čuline lako naći put do kazališne scene, ali će se istodobno rado čitati i kao knjiga".

A šta ćeš, cila svitska literatura se baš oko toga vrti: "Ja te oću, ti me nećeš." Šta veće patnje, veća literatura. Tako je to. Nijedna velika literatura nije smišna. Sve sama tuga, jad i čemer. Ne bi oni Tolstoj bija Tolstoj da se Ana Karenjina nije bacila pod vlak. Ona je mislila da je više niko ne jebe dva posto i bacila se, a da je bila sritna i voljena ne bi ušla u literaturu. Ali, mislin opet, ako bi birala, jebeš ti literaturu. Bolje bit cili život zdrav i anoniman nego za vječnost mrtav i slavan. Jebeš ti to. Ja volim da me neko pročita dok sam živa, a ne da o meni čita kad umren. Ajde, jebeš ti to. A možda mu se i svidin ako me dublje prouči i pročita. Provaću. Oću njega i samo njega. Znan da ljubav nije kamen, ali provaću je pogurat.

Arijana Čulina Arijan10

https://www.4shared.com/office/OWMKlmr-ca/Arijana_ulina_-_Za_umrit_od_sm.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Arijana Čulina Empty Re: Arijana Čulina

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu