Knjiški moljac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alison Pirson

Ići dole

Alison Pirson Empty Alison Pirson

Počalji od Knjiški moljac Sre Apr 26, 2017 12:04 pm

Alison Pirson je dugogodišnji kolumnista lista London Evening Standard. Za svoj novinarski rad nagrađivana je prestižnim titulama "Kritičar godine" i "Intervju godine". Njena književna karijera počela je kada je u jednom časopisu pročitala članak o stresu sa kojim se suočavaju zaposlene žene koje pored posla brinu i o porodici. U njemu je između ostalog pisalo da sve što jedna zaposlena majka želi jeste malo vremena za sebe. Takođe, pisalo je i o osećaju neuspeha koji se javlja kod žena opterećenih poslovnim i porodičnim obavezama. Alison Pirson je prepoznala sebe u članku i u svojoj kolumni iznela razmišljanja na tu temu, da bi se ubrzo našla zatrpana pismima čitateljki u kojima je doslovce pisalo: "To sam ja! To je moj život!". S tim u vezi ona kaže: "Osećala sam kao da su otvorena mala vrata ka paralelnom svetu".

Pirson je nastavila da se bavi istim pitanjem, pohađajući seminare o usklađivanju privatnog života sa obavezama. Na jednoj od sesija, dok su prisutne žene iznosile svoja iskustva, rodila se ideja o Kejt Redi, zaposlenoj majci čijem bi dnevnom rasporedu malo ko pozavideo i koja se sa problemima bori na svoj način, uz neizbežnu dozu humora.

Najpre su avanture Kejt Redi počele da izlaze kao kolumne u listu London Daily Telegraph, da bi kasnije bile sakupljene i objavljene kao roman Ne znam kako joj to polazi za rukom.

Alison Pirson živi u Londonu sa mužem i dvoje dece. Njen roman je idealan poklon za svaku ženu.
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Alison Pirson Empty Re: Alison Pirson

Počalji od Knjiški moljac Sre Apr 26, 2017 12:04 pm

"Mama, hoćeš li me ti večeras uspavati?" "Ne dušo."

Upoznajte Kejt Redi, finansijskog menadžera, majku dvoje dece. Ona može da barata sa devet različitih valuta u pet vremenskih zona, da opere i obuče sebe i dvoje dece i izađe iz kuće za pola sata. Kao žrtva oskudice u vremenu, Kejt sekunde broji kao što druge žene broje kalorije. Dok trči sa jednog sastanka na drugi, kroz glavu joj prolazi beskrajna traka ludog života zaposlene majke: zapamti izveštaje o klijentima, skočko-dvorac, prekookeanski telefonski razgovor, božićnu predstavu, proveri berzanski izveštaj, otkaži pregled, ispravi tu opuštenu karlicu, nađi vremena za seks. Svemu tome dodajte i bezobraznu dadilju, šefa Australijanca koji Kejtine grudi gleda kao da su specijalna ponuda, muža koji u svemu tome ispašta, njegove blago zaprepašćene roditelje, dvoje zahtevne dece i ljubavnika sa interneta, i dobićete ženu koja žonglira s toliko loptica da će nešto uskoro pasti na zemlju.

U knjizi koja je u isto vreme gromoglasno smešna i bolno tužna, Alison Pirson je prikazala tajne živote zaposlenih majki pune krivice, njihovo uzajamno optuživanje, komična zavaravanja, prevare, vrtoglavu iscrpljenost i očajanje kao nijedan pisac pre nje. Uz oštru ironiju i sjajan stil ona je odlično dramatizovala nedoumice zaposlenih majki na početku 21. veka.

Alison Pirson Ne_zna10

https://www.4shared.com/office/qK2Ynh8Uei/Ne_znam_kako_joj_polazi_za_ruk.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu