Knjiški moljac
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Doroti Kumson

Ići dole

Doroti Kumson Empty Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:13 am

Doroti Kumson 31710

Doroti je prvi roman napisala sa samo trinaest godina i nazvala ga There's A Thin Line Between Love And Hate. Svako veče je pisala po jedno poglavlje i ujutru ga nosila u školu da ga njeni prijatelji pročitaju.
U Londonu je odrasla i završila studije. Radila je za nekoliko ženskih magazina i dnevnih novina. Pisanje joj je i kada je odrasla i dalje bila velika strast pa je nastavila da piše romane i kratke priče kad god je imala vremena.
Knjigu The Cupid Effect objavila je 2001. godine i njena karijera pisca je bila zvanično započeta.
Napisala je knjigu Ćerka moje najbolje prijateljice 2006. godine i zabeležila veliki uspeh. Knjiga je u prvih par nedelja prodaje dostigla broj od skoro 90 000 primeraka. Šest nedelja kasnije broj prodatih knjige je prevršio broj 500.000 i knjiga je bila uvrštena u The Richard & Judy Summer Reads Book Club.
Živela je oko dve godine u Australiji, kada se vratila u London, mada kaže da ne zna koliko će se tu zadržati, jer je saobraćaj očajan.
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:14 am

Kamrin Matika živi bez obaveza – jedna rođendanska čestitka će to zauvek promeniti.

Kamrin Matika i Adela Brenon su najbolje prijateljice koje su mislile da ništa neće moći da ih razdvoji – sve dok Adela nija učinila nezamislivo i spavala sa Kamrinim verenikom Najtom. Da sve bude gore, ona ostaje u drugom stanju i rađa njegovo dete. Kada Kamrin otkrije istinu o njihovoj izdaji, odlučuje da nijedno od njih više nikada ne vidi.

Godinama kasnije, Kamrin će primiti pismo od Adele, koja je moli da je poseti u bolnici. Adela umire i preklinje Kamrin da usvoji njenu ćerku Tegan. Kamrin ima odličan posao i grozničav društveni život i poslednje što joj je potrebno jeste petogodišnjakinja koja će sve promeniti. Naročito ne ona koja će je podsećati na Nejta. Ali ne postoji niko drugi ko bi mogao da se brine o Tegan, a Adela brzo kopni – da li joj preostaje ikakav izbor? Tako počinje teško putovanje koje će voditi Kamrin prema opraštanjima, ljubavi, odgovornosti i, na kraju, boljem razumevanju sebe.

Doroti Kumson Cerka_10

Dorothy Koomson - Kci moje najbolje prijateljice.pdf
https://www.4shared.com/office/FEzzmYBCei/Dorothy_Koomson_-_Ki_moje_najb.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:16 am

Nova Kumalisi pristala je pre osam godina da rodi dete za Mala i Stefani Vejken. Kada joj je trudnoća poodmakla, bračni par se predomislio i odustao od plana ostavljajući je trudnu, samu i preplašenu.
Pre osam godina Stefani se potpuno oduševljavala mišlju da postane majka, sve dok nije pronašla Malovu poruku Novi, u kojoj je pisalo: „Laku noć, lepotice!“ Uplašena zbog mogućnosti da izgubi muža koji se, smatrala je, i suviše vezao za svoju najbolju prijateljicu, Stefani od njega traži da prekine sve veze sa Novom i njihovim nerođenim detetom.
Posle osam godina Nova brižno iščekuje da se njen sin Leo probudi iz kome, dok Stefani, koja nema dece, očajnički pokušava da spase svoj ugroženi brak. Mada vode sasvim različite živote, dve žene su povezane nitima koje ih zauvek spajaju.
Neverovatno potresno i snažno napisan roman Laku noć, lepotice priča je o ljubavi, gubitku i novim počecima.

Doroti Kumson Laku_n10

Dorothy Koomson - Laku noc lepotice.pdf
https://www.4shared.com/office/sz1vf5Qkei/Dorothy_Koomson_-_Laku_noc_lep.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:17 am

Svaka ljubavna priča ima opasan preokret.
Evo gde počinje moj život.
Ne pre trideset šest godina u jednoj londonskoj bolnici. Ne pre sedamnaest godina, kad sam se iselila iz roditeljske kuće da živim sama u lepoj ali skučenoj garsonjeri. Ni pre četrnaest godina, kad sam se preselila u Brajton. Ni pre dvanaest godina, kad sam se udala za svoga muža. Čak ni pre devet godina, kad sam rodila prvo dete. Niti pre sedam godina, kad sam rodila drugo dete. Moj život počinje sada.

S dvojicom razvijenih uniformisanih policajaca i s jednom vitkom detektivkom u civilu, što stoje u mojoj dnevnoj sobi i hoće da uhapse moga muža.
Tamija Čeli se užasnula kad je njen muž Skot optužen da je učinio nešto strašno – ali kad otkrije ko ga je optužio, sve oko nje počinje da se ruši. Saterana u bezizlaznu situaciju i ne znajući šta da misli, primorana je da odluči kome nagonski više veruje. Ali ta odluka ima teške posledice za sve kojih se tiče, a posebno kad događaji dobiju tragičan obrt.
A onda u grad stiže neznanka da baci pregršt ružinih latica u more u znak sećanja na voljenu osobu koju je izgubila. Ova neznanka nosi sa sobom zapanjujuće istine koje će promeniti život svima koje sretne, i ponovo primorati Tamiju na težak izbor…

Doroti Kumson Plaza_10

Dorothy Koomson - Plaža ružinih latica.pdf
https://www.4shared.com/office/O8xWMHXsei/Dorothy_Koomson_-_Plaa_ruinih_.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:21 am

Nakon što se vrati iz Australije u Englesku, Kendra Tamale iznajmljuje stan od Kajla, razvedenog oca dvoje dece, pronalazi posao i nada se novom početku i jednostavnom životu.

Kajlovi petogodišnji blizanci, Samer i Džekson međutim, misle drugačije i žele da usvoje Kendru kao svoju majku – najviše zbog toga što im ona dozvoljava da jedu slatkiše za doručak. Kendra skriva tajnu zbog koje ne želi da se ikome približi, no uprkos svemu postaje deo njihovih života.

Baš kada joj se učini da je ipak uspela da živi kako je oduvek želela, Kendra nailazi na čoveka koji sa njom deli užasnu tajnu – njen život se u potpunosti raspada: ne može da spava, ne može da jede, gubi posao, a decu odvodi njihova prava majka. Jedini način da se iskupi je da prizna strašnu grešku koju je počinila pre mnogo godina, ali ona se zarekla da to nikada neće učiniti… Hoće li Kendra pogaziti datu reč?

Doroti Kumson Slatki10

Dorothy Koomson - Slatkisi za dorucak.pdf
https://www.4shared.com/office/DwwxIq7bei/Dorothy_Koomson_-_Slatkisi_za_.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:23 am

Kao tinejdžerke, Popi Karlajl i Serena Gorindž bile su jedini svedoci tragičnog događaja. U usijanoj javnoj raspravi, ove dve naizgled glamurozne devojke dobijaju od novinarâ nadimak „Sladoled-devojke“, a sudbinu im određuje sud.
Godinama potom, pošto su proživele dva vrlo različita života, Popi gori od želje da iznese na videlo istinu o tome šta se zaista desilo, dok Serena ne želi da ma ko iz njene sadašnjice sazna za njenu prošlost. Ali neke tajne ne pristaju da ostanu sahranjene – a ako se njihova tajna otkrije, sve će se iznova pretvoriti u živi pakao…

Doroti Kumson Posled24

Dorothy Koomson - Poslednja kap.pdf
https://www.4shared.com/office/FfzwBblqei/Dorothy_Koomson_-_Poslednja_ka.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Knjiški moljac Pon Maj 22, 2017 10:24 am

Libby ima sređen život, predivnog muža i veliku kuću uz more, no preko njezine sreće pada velika sjena Jackove pokojne supruge Eve. Što uopće zna o muškarcu za kojeg se tako ishitreno udala i o naizgled savršenoj Eve? Pronašavši Eveine dnevnike doznaje zapanjujuće činjenice o njezinoj prošlosti i Jackovim obiteljskim tajnama. Je li Eve ubijena ili je u pitanju splet nesretnih okolnosti? Je li Jack s time povezan? Može li mu vjerovati?

Doroti Kumson Zena-k10

Dorothy Koomson - Zena koju je voleo pre mene.pdf
https://www.4shared.com/office/Nl39N4edei/Dorothy_Koomson_-_Zena_koju_je.html
Knjiški moljac
Knjiški moljac
Admin

Broj poruka : 4825
Datum upisa : 08.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Doroti Kumson Empty Re: Doroti Kumson

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu